Župa Sveti Matej - Viškovo

Uskrsni susret starijih i nemoćnih osoba

Objavljeno 25. ožujka 2007.

Župni Caritas je povodom ovog uskrsnog blagdana u prostorijama župnog doma organizirao susret s osobama treće životne dobi. Susretu je prethodila redovita mjesečna podjela živežnih namirnica i higijenskog pribora obiteljima kojima je to potrebno.

‘Caritas’ znači ‘djelotvorna milosrdna ljubav’, a evanđeoski duh Caritasovih župnih volontera nadahnjuje se na onim, u našim župama već zaboravljenim, Isusovim riječima: Kad priređuješ objed ili večeru, ne pozivaj svojih prijatelja, ni braće, ni rodbine, ni bogatih susjeda, da ne bi možda i oni tebe pozvali i tako ti uzvratili. Nego kad priređuješ gozbu, pozovi siromahe, sakate, hrome, slijepe. Blago tebi jer oni ti nemaju čime uzvratiti. Uzvratit će ti se doista o uskrsnuću pravednih (Lk 14,12-14).

U ovom radosnom i mladenačkom vazmenom susretu i ovom se prilikom odazvalo pedesetak osoba starije životne dobi.

Vrati se natrag »