Župa Sveti Matej - Viškovo

Proslavljena Svetkovina sv. Mateja

Objavljeno 21. rujna 2009.

Iza svečane Sv. Mise u 10 h, na Svetkovinu sv. Mateja 2009. godine, Caritas Župe sv. Mateja organizirao je već tradicionalno blagdansko druženje i objed, ovaj put i sa gospićko-senjskim biskupom mons. Miletom Bogovićem, starijim osobama, beskućnicima grada Rijeke te gostima. Ova se Župa, naime, u organiziranju takvih susreta vodi ovim svetopisamskim Gospodinovim riječima:
Kad priređuješ objed ili večeru, ne pozivaj svojih prijatelja ni braće ni rodbine ni bogatih susjeda, da ne bi možda i oni tebe pozvali i tako ti uzvratili. Nego kad priređuješ gozbu, pozovi siromahe, sakate, hrome, slijepe. Blago tebi jer oni ti nemaju čime uzvratiti. Uzvratit će ti se doista o uskrsnuću pravednih (Lk 14,12-13).

Blagdanskom druženju odazvao se dosad najveći broj uzvanika (Isusovih miljenika): ukupno preko 100-tinjak, te se je u dvorani Župnog doma, u hodniku i u dnevnom boravku, tražilo ‘mjesto više’. Susret je glazbeno animirao Mladen Raspor, pastoralni suradnik, te sami uzvanici.

Vrati se natrag »