Od 09 do 10. lipnja 2007. – ministranti u Salzburgu

Objavljeno 11. lipnja 2007.

Na završetku svoje pastoralne godine, deset starijih ministranata nagrađeno je izletom u Mozartov grad Salzburg.

Nesvakidašnje gostoprimstvo pružili su im Misionari Srca Isusova (MSC) u Salzburg-Lieferingu.

Ministranti su boravili u kući ‘Bondeko’ (na lingala jeziku, to znači: ‘prijateljstvo’) u sklopu samostana.

P. Artur i Frt. Marko, koji su ministrantima stalno bili na raspolaganju, organizirali su im i nezaboravna razgledavanja glavnih salcburških znamenitosti, a na raspolaganju im je bila i moderna športska dvorana gimnazije Misionara Srca Isusova.

Na kraju su ministranti pohodili i gradsko marijansko svetište Maria Plain, gdje su krunicom zahvalili za svoju službu i za župljane koji su im svojim donacijama omogućili ovaj nezaboravni doživljaj.