Župa Sveti Matej - Viškovo

Misijska nedjelja – Dječja Misa

Objavljeno 18. listopada 2009.

29. nedjelja kroz godinu, u Crkvi slavljena kao Misijska nedjelja, za djecu Dječjeg vrtića Zvončica iz Marinića, inicijativom vlasnice Ljilje Ivkić, ujedno i članice našeg ŽPV-a i pomoćnice tajnice župnoga Caritasa – bila je, u liturgijskom smislu, i Nedjelja zahvale i Dan kruha. Dječju Misu u 11.30 h, u prepunoj župnoj crkvi, animirali su Dječji zborovi Halubajčići i Zvona Viškova.

Kao i svake godine, prikazne darove, sa mnogo smisla, truda i ljubavi, izradila su i sama prinijela do oltara i ovaj put djeca iz Dječjeg vrtića Zvončica. Tom prigodom su ta djeca, zajedno sa svojim roditeljima, sakupila i prinijela, između ostalog, i 10.000,00 kn za liječenje Roka Vulića sa Viškova, četverogodišnje dijete koje godinama već boluje od cerebralne paralize i epilepsije. Taj je iznos bio predan ocu djeteta za njegovo liječenje u inozemstvu. Na kraju Mise, recital zahvale za sve darove izvela su djeca iz Dječjeg vrtića Zvončica.

Vrati se natrag »