Župa Sveti Matej - Viškovo

Koncert u župi

Objavljeno 20. veljače 2015.

Glazbeno – dramski program u našoj Župi

Župa “Sveti Matej” Viškovo na Mali Uskrs predstavila je nedavno osnovani župni dječji zbor “Nebeske iskrice” . Zbor je osnovan sredinom siječnja ove godine te okuplja 40 članova predškolske i školske dobi. Osim nedjeljne dječje mise na kojoj redovito pjevaju, druge nedjelje mjeseca travnja pred brojnim vjernicima uz pomoć gostiju, izveli su prigodan program pod nazivom “Isuse moj, laku noć”. Mnogi sudionici programa učenici su Osnovne škole “Sveti Matej”. Program je vodila Petra Matić, a okupljenim župljanima predstavili su se talentirani i nagrađivani svirači Antonio Kezić na harmonici, Mihaela Vukelić na klaviru te Dorijan Biondić na gitari. Osim instrumentalnih izvedbi, publika je uživala u igrokazu kojeg su izvela djeca dječjeg vrtića Zvončica uz pomoć tete Silvije i Ljilje, a prigodnim nastupom predstavile su se i članice dječjeg zbora” Zvona Viškova”. Iskrice su izvele dvije duhovne skladbe te jednu autorsku koju planiraju izvesti na festivalu duhovne glazbe. Program je završen zajedničkom skladbom “Isuse moj, laku noć”, koju su izveli svi sudionici programa. Na kraju su podijeljeni prigodni darovi sudionicima te domaćinima, župniku monsinjoru Ivanu Nikoliću te kapelanu Josipu Blažotiću. Zbor nastupa uz pratnju mladih: Ana Žauhar, Chiara Vratović i Ivana Marčelja, klavir i Mate Mrša, gitara. Voditeljice zbora su Ljilja Ivkić i Ivana Marčelja. Ovo je jedan od niza programa koje župa organizira u svrhu okupljanja mladih i uspješnih župljana. Tek dio atmosfere dočarati će Vam fotografije u prilogu koje su nastale pod budnim okom fotografa i našeg suradnika Vlade Sušnja iz foto Mateja.
Pozivamo sve koji do sada nisu, da dođu poslušati Iskrice svake nedjelje na dječju misu te uz molitvu s njima i zapjevaju.

FOTO: Vlado Sušanj, Foto Matej

IMG_20150416_183230

IMG_20150414_004406

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????

Vrati se natrag »