Župa Sveti Matej - Viškovo

Blagdan Sv. Mateja

Objavljeno 22. rujna 2005.

21. rujna 2005., Blagdan Sv. Mateja ap. i ev., župna svetkovina, dan zaštitnika naše Župe, proslavljen je ove godine na svečani duhovni način. Euharistijsko slavlje mladih u 10 h, ujedno Misom za početak školske godine, u obnovljenoj crkvi preplavljenoj školskom djecom i mladima, predslavio je kapelan naše Župe, vlč. Matija Matičić, uz koncelebraciju župnika p. Ivana MSC te novog župnika susjedne Župe Pehlin. Nakon Sv. Mise, upriličeno je u dvorani Župnoga doma druženje i svečani objed starijih i usamljenih osoba, njih oko četrdeset pet uzvanika, u organizaciji župnog Caritasa te uz radost i pjesmu koju su animirali mladi naše Župe. To je bio vrhunac Blagdana, središnji dio, jer dodiruje srž Evanđelja (Kad priređuješ objed ili večeru, ne pozivaj svojih prijatelja… nego… pozovi siromahe, sakate, hrome, slijepe… /Lk 1412-14/).

– Središnje večernje župno euharistijsko slavlje u 19 h predvodio je domaći župnik p. Ivan MSC uz asistenciju kapelana Matije te nadahnutu glazbenu animaciju župnog pjevačkog zbora. Nakon večernjeg misnog slavlja, kojem su nazočili i predstavnici Općine, svi vjernici bili su pred crkvom počašćeni kolačima i sokovima.

Vrati se natrag »