27. 03. – 04. 04. 2007. – Akcija ‘Novi krov’ – Uskrs pod novim krovom

Objavljeno 5. travnja 2007.

Uprkos nesigurnim vremenskim prognozama, u utorak 27. 03. bili su započeli a za osam dana i dovršeni, radovi potpune izmjene starog, opasnog, propusnog i nagorjelog krova na obiteljskoj kući jedne siromašne obitelji u Župi. Akcija je to glavnog organizatora, župnog Caritasa, na poticaj susjeda te obitelji za vrijeme župnikovog božićnog blagoslova. Prethodno je spojena i tekuća pitka voda u dom ove obitelji. Nekoliko obrtnika i velik broj župljana novčano je i na drugi način pripomoglo ovoj akciji, a najveću pomoć pružila je Riječka nadbiskupija te Caritas Riječke nadbiskupije u pronalaženju donacija za građu i crijep, posebno Ivica Plivelić.

Svu drvenu građu donirala je pilana ‘Ramljak’ iz Tršća, crijep je najvećim dijelom donacija ‘Jadran-Impexa d.o.o’ iz Kastva, svi limarski radovi i materijal od limarskog obrta ‘Jozo Marić’ iz Viškova, skela je osigurana već tradicionalnim donatorskim uslugama ‘Investa 2000 d.o.o.’ iz Viškova, a prijevoz od uvijek uslužne ‘Skele d.o.o’ iz Viškova i privatnog prijevoznika ‘Stipo Marić’ iz Srdoča.

Glavna voditeljica organizacije svih poslova bila je Vida Širola, ovogodišnja voditeljica župnog Caritasa.

Sve krovopokrivačke radove izvodili su dobrovoljno sin i otac, župljani Ivica i Franjo Pranjić, uz stalnu asistenciju Josipa Katića, Ante Jonjića, Dragana Katalinića, Stanka Perice, Silvestra Ninića, Veljka Širole, Veljka Vizintina, Vinka Kotarca, Branka Bijelića, Mandice Šimić, Mire Butorac te župnika.